Wymiana lampy

Lampy mają ograniczoną żywotność, dlatego każdego właściciela projektora czy telewizora projekcyjnego prędzej czy później czeka wymiana lampy. Dokonać można tego samemu lub zlecić wymianę fachowcowi.

Chcę dokonać wymiany sam

Najkorzystniej jest dokonać wymiany lampy samemu. Nie trzeba płacić za tę usługę czy tracić czasu na przywiezienie projektora do serwisu. Jeśli zamówią Państwo lampę z modułem, to dacie radę ją zamontować sami – wystarczy, że znajdzie w domu śrubokręt krzyżakowy. Niemniej wymianę samej, gołej żarówki polecamy bardziej doświadczonym użytkownikom. Więcej na temat wszystkich wariantów lamp dostępnych w naszym sklepie możecie Państwo przeczytać tutaj. Przy wymianie może być także pomocna nasza szczegółowa instrukcja wymiany lampy.

Chcę zlecić wymianę lampy specjaliście

Jeśli wolą Państwo, aby wymiany lampy w Waszym projektorze dokonał fachowiec, to warto skontaktować się z serwisem lub firmą IT, która zajmuje się projektorami. Zalecamy jednak, by wpierw znaleźć odpowiednią lampę w naszym sklepie, aby wiedzieli Państwo jakie warianty, w jakich cenach mają Państwo do wyboru. W większości wypadków o wiele bardziej opłaca się kupić lampę samemu a serwisantowi zapłacić jedynie za samą wymianę. Jeśli jednak zamierzają Państwo zlecić dokonanie wymiany lampy autoryzowanemu serwisowi, to konieczne jest kupienie oryginalnej lampy z modułem – autoryzowane serwisy nie prowadzą montażu innych wariantów lamp, w szczególności zamienników. Niemniej znów korzystniej jest uprzednio nabyć taką lampę u nas.

Obejrzyjście Państwo nasze widea

Aby mieli Państwo wyobrażenie o tym, jak łatwa jest wymiana lampy, obejrzyjcie przynajmniej jedno z poniższych nagrań. Znajdą Państwo tutaj prezentacje wymiany lampy w module w kilku popularnych projektorach marek tj.: Acer, BenQ, Epson, Panasonic czy Sony a także wideo przedstawiające wymianę samej, gołej żarówki.  

Jeśli o lampach wiedzą już Państwo, co potrzeba, to wystarczy już tylko wybrać tę właściwą

Szybkie wyszukiwanie lampy

Wystarczą dwa kliknięcia

Lampy do projektorów

Lampy do TV