Lampy do projektorów EPSON

Lampy do projektorów Epson dzięki precyzyjnej i opatentowanej technologii produkcji, cechują się aż trzykrotnie wyższą jasnością w projektorach Epson 3LCD w porównaniu z konkurencyjnymi, jednoczipowymi projektorami DLP.

W naszej ofercie znajdziesz żarówki do wszystkich rodzajów projektorów marki Epson. Jeśli jednak nie możesz znaleźć lampy wg jej oficjalnej nazwy, spróbuj zawęzić pole poszukiwań do konkretnej rodziny projektorów (np. Home cinema, Pro cinema, Brightlink, Powerlite czy MovieMate) potem spróbuj znaleźć lampę wg kombinacji cyfr i liter, które jednoznacznie określają dany model.

Lampy marki Epson bywają oznaczone numerem produktu w postaci ELPLPxx (gdzie xx oznacza cyfry), albo alternatywnie V13H010Lxx (gdzie xx także oznacza cyfry). Do modeli sprzedających się najlepiej należą: ELPLP50, ELPLP49, ELPLP54 i ELPLP42. Większość lamp używana jest w wielu modelach projektorów, najwięcej lamp sprzedajemy do projektorów EB-85, EH-TW3200, EB-410W, EB-460.

Jeśli nie jesteście Państwo pewni, czy poradzicie sobie z wymianą lampy, obejrzyjcie krótką instrukcję wideo przedstawiającą wymianę lampy w projektorze EPSON.


Wybierzcie Państwo model projektora EPSON, do którego poszukujecie nowej lampy.

Lampy do projektorów EPSON

Wybierz wg modelu lampy

Lampy do projektorów EPSON wg modelu lampy

Nie znaleźli Państwo modelu swojego projektora?

Jeśli nie mamy w naszej ofercie lampy pasującej do Państwa projektora, napiszcie do nas spróbujemy mimo wszystko znaleźć dla Państwa właściwą lampę i doręczyć ją w jak najkrótszym czasie.

Jak dokonać wymiany lampy w projektorze EPSON

Z widea poniżej dowiedzą się Państwo jak prawidłowo wymontować poprzednią lampę z projektora EPSON i jak na jej miejsce właściwie zamontować nową lampę.

Więcej o lampach do projektorów Epson

Do projektorów Epson oferujemy: lampy oryginalne, kompatybilne zamienniki, moduły lampowe i same (gołe) żarówki. Do dwulampowych modeli projektorów mamy w ofercie oryginalne, podwójne opakowanie, zawierające dwie lampy w korzystniejszej cenie niż w przypadku zakupu dwóch pojedynczych sztuk. Ceny żarówek Epson zaczynają się od 320 zł bez VAT-u w przypadku zamienników oryginalnych lamp i od 373 zł bez VAT-u w przypadku kompatybilnych modułów, natomiast ceny oryginalnych modułów zaczynają się od 422 zł bez VAT-u.

W ostatnim czasie na rynku pojawiły się także podróbki oryginalnych modułów lampowych. Należy zwrócić uwagę na fakt, że oryginalny kartonik jest przelepiony białą naklejką, tak aby nie można było otworzyć opakowania bez jej uszkodzenia. Dodatkowo lampy przeznaczone na rynek europejski oznaczone są srebrnym hologramem, który znajduje się zarówno na kartoniku jak i na żarówce.

Żarówka Epson

W oryginalnych modułach lampowych używane są tylko i wyłącznie żarówki z oznaczeniem UHE. Jako zamienniki oryginalnych lamp bez modułu do projektorów Epson używa się żarówek Osram, Philips i Ushio. W przypadku zainteresowania konkretną marką, prosimy o zamieszczenie odpowiedniej informacji we wskazówkach podczas zamawiania towaru.

Kompatybilne żarówki oferują np. marki UHR, Codalux i APO. Często żarówki te nie mają żadnych oznaczeń.

Przy zakupie gołej żarówki, w większości przypadków, dodawane są one wraz z kablami (konektorami), niekiedy jednak trzeba użyć kabli z poprzedniego modułu lampowego. Żarówki do projektorów Epson używają zasilacza na prąd zmienny, ale i tak radzimy naszym klientom, aby zawsze zachowali wcześniejsze podłączenie kabli (konektorów).

Większość lamp dostępnych na rynku charakteryzuje paraboliczny reflektor. W przypadku lamp z takim rodzajem reflektora, niektóre promienie świetlne nie przedostają się przez system optyczny projektora, pozostają więc niewykorzystane. Rozwiązaniem są lampy do projektorów Epson produkowane w technologii E-TORL (Epson - Twin Optimised Reflection Lamp), które charakteryzują się eliptycznym kształtem reflektora, który bardziej efektywnie kieruje światło tam, gdzie potrzeba, przy czym drugi, mniejszy subreflektor dodatkowo zwiększa wydajność, kierując do projektora jeszcze więcej światła. Efektywność lamp jest dzięki temu zwiększona o ok. 20%. Dlatego projektory Epson osiągają wyższą światłość (natężenie źródła światła) przy tych samych rozmiarach żarówki albo oferują tę samą światłość, co żarówki konkurencyjnych marek, przy wykorzystaniu mniejszej żarówki. Konstrukcja E-TORL umożliwia także efektywniejsze chłodzenie, co bezpośrednio przekłada się na dłuższą żywotność lampy a także wpływa na cichszą pracę projektora.

Diagram przedstawiający specjalną konstrukcję lampy Epson

Źródło: epson.com.sg