Czy poradzę sobie z montażem samej, gołej żarówki?

Ze względu na wyższą cenę lamp z modułem, niektórzy klienci wolą zakupić samą żarówkę, którą wymienią w module na miejsce zużytej. To zadanie często nie należy do najłatwiejszych. Trudność wymiany samej żarówki zależy przede wszystkim od tego, jak konstrukcyjnie rozwiązany jest moduł lampy. Niekiedy, zwłaszcza w przypadku bardziej skomplikowanych modułów, taka wymiana może okazać się dość uciążliwa. Należy także pamiętać, by takiej wymiany dokonywać w rękawiczkach. Co więcej czasami pojawiają się inne problemy, np. jeśli kable są przyłączone do żarówki na stałe, trzeba jakoś rozwiązać problem z ich ponownym przyłączeniem do nowej żarówki. Dlatego zakup gołych żarówek polecamy w szczególności technikom, pracownikom serwisów i zapaleńcom, którzy dysponują odpowienimi zdolnościami manualnymi.

Dlaczego przed żłożeniem zamówienia należy rozmontować lampowy moduł?

Przed złożeniem zamówienia na lampę bez modułu zalecamy rozebranie lampowego modułu, a to z dwóch powodów:
  1. Dowiecie się Państwo, jak skomplikowana będzie wymiana żarówki w module – przy okazji sprawdzicie Państwo, czy dacie radę nie tylko rozmontować moduł, ale i ponownie go złożyć. Warto także sprawdzić, czy kable są przymocowane do żarówki na stałe. Gdyby tak było i okazało się, że brak jest śrubki, której odkręcenie uwolniłoby kabel, to taki kabel należy odciąć. Potem, aby ów kabel przyłączyć do żarówki, potrzebne będzie metalowe oczko (jeśli oczywiście na żarówce znajdują się odpowiednie mocowania).
  2. Rozmontowanie starego modułu będzie także doskonałą okazją do sprawdzenia w jakim jest on stanie i czy nadaje się do tego, by ponownie zainstalować w nim nową lampę. Należy przede wszystkim sprawdzić:
    • czy kable nie są skorodowane,
    • czy moduł nie jest w którymś miejscu zdeformowany (np. z powodu wysokiej temp.),
    • czy żarówka trzyma się w nim pewnie (nie jest poluzowana),
    • czy wnętrze modułu nie jest zanieczyszczone w sposób uniemożliwiający jego wyczyszczenie.
Jeśli moduł wygląda na zużyty, to na pewno rozsądniej będzie zamówić kompletną lampę wraz z modułem montażowym. Lampę w module należy także wybrać w sytuacji, kiedy mamy wyraźne wątpliwości co do tego, czy uda nam się montaż samej, gołej żarówki. Oczywiście lampy w module są droższe, ale mogą oszczędzić Państwu sporo czasu i nerwów.

Jeśli o lampach wiedzą już Państwo, co potrzeba, to wystarczy już tylko wybrać tę właściwą

Szybkie wyszukiwanie lampy

Wystarczą dwa kliknięcia

Lampy do projektorów

Lampy do TV