Czym różnią się poszczególne warianty lamp dostępne w waszym sklepie?

Może się zdarzyć, że natkną się Państwo w naszej ofercie aż na siedem wariantów lampy do Państwa projektora (czy telewizora projekcyjnego). Oryginalne lampy w oryg. modułach dostarczane bezpośrednio przez producenta są częstokroć dość drogie, a także bywają niedostępne. I właśnie z tego powodu na rynku zaczęły pojawiać się inne typy lamp, które opiszemy poniżej:
  • Oryginalne lampy w oryg. module (OLM) – dostarczane są przez producentów projektorów, są to lampy oferujące najwyższą jakość i niezawodność, niemniej jest to jednocześnie najdroższy wariant. Podwójne oryginalne lampy w oryg. modułach (DUAL OLM) – chodzi o zestaw dwóch oryginalnych lampowych modułów przeznaczonych do dwulampowych projektorów.
  • Oryginalne lampy w kompatybilnych modułach (tzw. original inside oznaczane także jako GLM od ang. generic lamp module) – są to lampy wyposażone w żarówkę od jednego z producentów oryginalnych lamp, niemniej sam moduł wyprodukowany został przez innego producenta.
  • Lampy Diamond (DL) – są to wysokiej jakości moduły firmy Diamond Lamps wyposażone w oryginalną żarówkę, najczęściej jest to Philips lub Osram.
  • Kompatybilne lampy z modułem – wyprodukowane są z komponentów od różnych producentów, zazwyczaj nie osiągają jakości i żywotności oferowanej przez oryginalne lampy, niemniej są wyraźnie tańsze.
  • Oryginalne lampy bez modułu (gołe żarówki) – są to same, gołe żarówki od jednego z producentów oryginalnym lamp.
  • Kompatybilne lampy bez modułu (zamienniki) – gołe żarówki produkowane przez różnych producentów, zazwyczaj nie osiągają jakości i żywotności oferowanej przez oryginalne żarówki.
Bardziej szczegółowe opisy poszczególnych wariantów lamp znajdą Państwo na stronie W czym różnią się poszczególne rodzaje lamp? Który wariant wybrać?  

Jeśli o lampach wiedzą już Państwo, co potrzeba, to wystarczy już tylko wybrać tę właściwą

Szybkie wyszukiwanie lampy

Wystarczą dwa kliknięcia

Lampy do projektorów

Lampy do TV